Strona główna NAJLEPSZE ARTYKUŁY Srebro koloidalne w walce z wirusem – działanie i właściwości

Srebro koloidalne w walce z wirusem – działanie i właściwości

0
Reklama

Srebro koloidalne – choć wykorzystywane od dawna, w ostatnich latach poznawane na nowo i zyskujące coraz większą popularność. Na tyle skuteczne, że zyskało miano naturalnego antybiotyku, szeroko wykorzystywanego w różnych dziedzinach. Czym tak naprawdę jest? Gdzie znajduje zastosowanie? Jakie posiada właściwości i czym zasłużyło sobie na tak zaszczytne miano?

Trochę historii srebra koloidalnego

Od dawien dawna ludzie wierzyli w wyjątkową moc niektórych metali, które miały zdolności lecznicze niemal wszystkich schorzeń. I tak jak w każdej bajce jest ziarenko prawdy, tak i w tym wierzeniu możemy doszukać się wiarygodnych faktów. Do takich materiałów zaliczamy bowiem srebro, które od lat zwraca uwagę nie tylko swoim pięknem, szlachetnością i trwałością, ale zawdzięczamy mu także niezwykłe właściwości lecznicze i kosmetyczne.

Reklama

żele antybakteryjne

Już w starożytności Grecy czy Rzymianie spożywali posiłki na srebrnych tacach i pili trunki ze srebrnych kielichów a tamtejsi uzdrowiciele leczyli najbogatszych niewielką ilością sproszkowanego srebra. Początkowo tajniki tego pierwiastka oparte były przede wszystkim na wierzeniach, jak na przykład podczas epidemii dżumy, gdy posiadanie srebrnych sztućców miało chronić przed zarazą. Z czasem jednak, w miarę rozwoju medycyny, srebro zyskiwało coraz większe potwierdzenia swojej wyjątkowości. W średniowieczu i na początku XX wieku używano sproszkowanego srebra do leczenia ran, gdyż zabezpieczało je przed infekcjami i przyśpieszało proces gojenia.
Coraz częściej brane pod lupę przez naukowców i badaczy, zyskiwało coraz większą popularność, potwierdzając jednocześnie swoje „cudowne” właściwości. Działanie srebra w formie koloidalnej pozwala bowiem na błyskawicznym niszczeniu mikroorganizmów, atakujących komórki naszego organizmu.

Wyniki badań i eksperymentów Analiza cząsteczek Nano Srebra

Wyniki badań mikrobiologicznych dla polipropylenu (PP) po 18 h inkubacji salmonella typhimurium

Folia PP bez dodatku srebra

Folia PP modyfikowana srebrem (86 ppm Ag)

Wyniki badań mikrobiologicznych dla polipropylenu (PP) po 18 h inkubacji staphylococcus aureus

srebro koloidalne a staphylococcus

Folia PP bez dodatku srebra

PP modyfikowana srebrem (86 ppm Ag)

Działanie srebra koloidalnego

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia co kryje się pod tą tajemniczą nazwą „srebra koloidalnego”. Jest to tak naprawdę woda, zawierająca elementarne cząsteczki srebra o wielkościach „nano”, otrzymana w procesie elektrolizy lub redukcji związków srebra ekstraktami roślinnymi. Jest to niejednorodna mieszanina w formie zawiesiny, gdyż jej cząsteczki są nierozpuszczalne. Mikroskopijna wielość cząsteczek srebra pozwala na szybkie przenikanie do wnętrza wirusów czy bakterii, które są nawet kilkadziesiąt razy większe i skuteczną obronę naszego organizmu.
Działanie srebra koloidalnego przebiega w następujący sposób- komórki ludzkie atakowane przez bakterie, wirusy, grzyby, wolne rodniki i inne tracą ze swej struktury pozytywnie naładowane elektrony, przybierając ładunek negatywny, wówczas dostarczone do organizmu jony srebra koloidalnego o pozytywnym ładunku zostają przyciągnięte do negatywnie naładowanych zainfekowanych komórek oraz mają ułatwiony dostęp do aktywnych enzymów, chroniących zdrowe komórki przed rozpadem. W przeciwieństwie do farmaceutycznych antybiotyków, które niszczą wszystkie enzymy i bakterie, nawet te potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, srebro koloidalne walczy wyłącznie z elementami niebezpiecznymi dla naszych komórek. Jednocześnie nie wykazuje żadnych negatywnych skutków ubocznych, jak w większości środków farmaceutycznych.

Korzeń pietruszki – Reakcja

Na zdjęciu po prawej stronie korzeń pietruszki trzymany w szczelnym, plastikowym pudełku spryskanym od wewnątrz NANO SILVER (50 ppm) przez 55 dni. Po lewej stronie korzeń trzymany w zwykłym szczelnym pojemniku.

Te same korzenie pietruszki po 83 dniach

srebro koloidalne reakcja

Te same korzenie pietruszki po 167 dniach

Właściwości i zastosowanie srebra koloidalnego

Srebro koloidalne wykazuje się szerokimi właściwościami leczniczymi, regenerującymi oraz stymulującymi odnowę naszych komórek ale także posiadają zdolność dogłębnego oczyszczania krwi i skóry. Stosowane w prawidłowych proporcjach jest całkowicie bezpieczne. W niektórych krajach zaleca się jego systematyczną suplementację, gdyż efektywnie chroni ona organizm ludzki przed ponad 650 różnymi schorzeniami i chorobami XXI wieku. Do tego stopnia, że badania światowej sławy autorytetów w dziedzinie medycyny potwierdziły zdolność srebra koloidalnego do niszczenia komórek rakowych, ochrony komórek zdrowych oraz stymulowaniu systemu samoobronnego, a także możliwość dezaktywacji wirusa HIV.

żele antybakteryjne

Nano srebro posiada więc szerokie zastosowanie w medycynie, stosowany jako środek leczniczy, jak i zapobiegawczy. Najczęściej wykorzystywana w dermatologii, w leczeniu trądziku, wysypki, świądu skóry, opryszczki, brodawek miękkich skóry, grzybicy skóry, łuszczycy, kurzajek, czyraków, egzemy, oparzeń i wielu innych schorzeń, eliminuje także cellulit. Skuteczne i niezwykle silne oddziaływanie srebra na stan zapalny sprawiło, że środek ten widnieje w składzie większości popularnych kropli do oczu. Stosuje się go jako suplement diety w celu uchronienia przed grypą czy przeziębieniem. Jego niewielka dawka działa jak bariera ochronna przez wirusami. Przyśpiesza on również proces trawienny oraz wchłanianie pokarmów. Ponadto wykorzystywane w leczeniu m.in. otwartych ran i skaleczeń, ospy wietrznej, grypy, kataru, zapalenia migdałków, rzeżączki, hemoroidów, obfitych upławów, zapalenia pęcherza moczowego, zatrucia toksynami, zapalenia opłucnej, reumatyzmu, zakażenia gronkowcami i paciorkowcami, zapalenia żołądka, gruźlicy, zapalenia naczyń chłonnych, przerostu prostaty, zapalenia płuc a nawet choroby COVID-19, spowodowanej epidemią koronawirusa.

Poniżej folia bakteriobójcza z Nano Srebrem

Stosowane jest także na masową skalę w przemyśle. W kosmetycznym, jako naturalna substancja konserwująca. Ponadto działa na naszą skórę oczyszczająco, eliminując bakterie, roztocza, patogeny oraz polepsza elastyczność skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i zmniejsza wydzielanie sebum. Świetnie nadaje się do odkażania wszelkich pomieszczeń, przedmiotów, urządzeń sanitarnych. Jego skuteczność jest oceniana na 99,99% zlikwidowanych bakterii oraz grzybów. Sprawdzi się także jako nawilżacz powietrza, zapewniając sterylne powietrze i ułatwiając oddychanie. Stosowane jest też coraz częściej jako naturalny konserwant.
Nano srebro, dzięki swoim szeroko obejmującym właściwościom i niezwykłej skuteczności a jednocześnie niskiej cenie z całą pewnością zasługuje na miano „złotego środka”, przynoszącego olbrzymie korzyści w praktycznie wszystkich dziadzinach życia. Ten naturalny antybiotyk, poprzez szereg zastosowań uplasował się na szczycie listy popularności wśród leków na wszystko i bez zbędnych przesad na to podium zasługuje.

Cytryna – Reakcja

Cząstka cytryny przechowywana przez 7 dni w pudełku z polistyrenu z zastosowaniem nanocząsteczek srebra (stężenie zaledwie 4 ppm).

Cząstka cytryny przechowywana przez 7 dni w pudełkiem ze zwykłego polistyrenu.

żele antybakteryjne

Poprzedni artykułUkradli alkohol z palety przed sklepem i uciekli by go wypić
Następny artykułStan epidemiologiczny na Podkarpaciu: 29.04