Zmierzenie się z torem Ninja Warrior to marzenie wielu ludzi na całym świecie. Jednak tylko nieliczni mają okazję stanąć z nim oko w oko. W grupie szczęśliwców, którzy zawalczą o tytuł Prawdziwego Wojownika Ninja i  150 tysięcy złotych, znaleźli się Szymon Janas i Adrian Stachura z województwa podkarpackiego.

Ninja Warrior Polska to jeden z najbardziej emocjonujących programów telewizyjnych tej jesieni. Każdemu z uczestników towarzyszy tylko jeden cel – pokonanie wyjątkowo trudnego toru składającego się z 32 przeszkód. Aby znaleźć się wielkim finale, sportowcy muszą przejść tor eliminacyjny oraz półfinałowy w jak najlepszym czasie. Tego zadania podejmie się dwóch mieszkańców województwa podkarpackiego. Czy któryś z nich zostanie nowym ninja?Szymon Janas z miejscowości Bóbrka w powiecie krośnieńskim pracuje jako monter bram i ogrodzeń. Jest także żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Sport to jego wielka pasja, w wolnym czasie biega, pływa, uprawia sporty walki, a także oddaje skoki ze spadochronem.  Jego motto to “Wyeliminuj ze swojego życia słowo problem, zastąp je słowem wyzwanie”.

Mieszkaniec Przemyśla, Adrian Stachura jest kaskaderem. Brał udział w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Ciekawe doświadczenia zawodowe Adrian zdobywał także pracując jako trener akrobatyki oraz akrobata w niemieckim cyrku Flic Flac.  Jest osobą konsekwentną i zawsze walczy do końca, dlatego po porażce w pierwszym sezonie programu rozpoczął przygotowania do następnej edycji i wierzy, że tym razem dotrze aż do odcinka finałowego.

Zmagania mieszkańców Podkarpacia na torze widzowie Polsatu będą mogli podziwiać już 29 września o godzinie 20:05 w 5. odcinku programu „Ninja Warrior Polska”.