Strona główna WIADOMOŚCI Spada liczba aptek w regionie

Spada liczba aptek w regionie

0
Reklama

Urząd Statystyczny w Rzeszowie podał najnowsze dane dotyczące liczby aptek w województwie. W ostatnich latach spada liczba aptek ogólnodostępnych w województwie podkarpackim. Jest to tendencja ogólnopolska. Liczba punktów aptecznych na Podkarpaciu w 2021 roku pozostała taka sama jak rok wcześniej.

W 2021 roku na Podkarpaciu funkcjonowały 632 apteki ogólnodostępne i 121 punktów aptecznych, z czego 120 było umiejscowionych na wsi. Stałe dyżury nocne pełniło 14 aptek, a dyżury nocne okresowe – 118 aptek.

Reklama

Na jedną aptekę ogólnodostępną przypadało 3,3 tys. mieszkańców województwa pod-karpackiego. Pod tym względem Podkarpacie zajmowało 11. miejsce wśród województw (licząc od najmniejszej liczby ludności przypadającej na jedną aptekę). Najmniej mieszkańców na aptekę przypadało w województwie lubelskim – 2,8 tys., a najwięcej w województwie warmińsko-mazurskim – 3,6 tys. mieszkańców na jedną aptekę.

W podkarpackich aptekach pracowało w ub. roku 3,2 tys. osób, w tym 1,2 tys. magistrów farmacji i 1,9 tys. techników farmacji. Natomiast kadra punktów aptecznych składała się ze 179 pracowników, w tym 15 magistrów farmacji.

W 2021 roku w porównaniu z 2020 rokiem, na Podkarpaciu ubyło łącznie 11 aptek ogólnodostępnych, a w porównaniu z 2019 rokiem liczba aptek zmniejszyła się o 33 placówki. W 2021 roku na jedną aptekę ogólnodostępną na Podkarpaciu przypadało o 41 mieszkańców więcej niż rok wcześniej i 141 osób więcej w porównaniu z 2019 rokiem. Liczba punktów aptecznych pozostała na niezmienionym poziomie. 

źr. Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Poprzedni artykułKomendant Wojewódzki Policji z awansem generalskim
Następny artykułZespół dworski i ośrodek rekreacyjny w Hadlach Szklarskich [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!