Strona główna PRZEMYŚL SOK-iści z Przemyśla oddali honorowo krew. To już kolejna taka akcja

SOK-iści z Przemyśla oddali honorowo krew. To już kolejna taka akcja

0

Po raz kolejny funkcjonariusze SOK z Przemyśla oddali krew. Wszyscy mogli tym gestem wspomóc potrzebujących. Bo liczy się każda kropla.

16 kwietnia br. od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Przemyśla zgłosili się do Centrum Krwiodawstwa w Przemyślu aby oddać krew. Trafi ona do potrzebujących z naszego regionu ale i nie tylko.

SOK-iści oddali krew jako honorowi dawcy krwi dla osób jej potrzebujących. Do punktu krwiodawstwa w Przemyślu zgłosiło przeszło 10 funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym.

Oddanie w dniu dzisiejszym  krwi przez funkcjonariuszy SOK to odzew na nieustające apele ze strony służby zdrowia, która nawołuje o oddawanie tak bezcennego płynu jakim jest krew. Dzisiejsza zbiórka krwi to kontynuacja akcji mającej na celu wspieranie krwiodawstwa w regionie. Funkcjonariusze SOK oprócz cyklicznych akcji, prowadzonych w ciągu całego roku, zawsze reagują na nagłą potrzebę oddania krwi czy też osocza ratując w ten sposób życie drugiej osobie.

Poprzez udział w dzisiejszej akcji chcemy zainspirować i pokazać, że to nic nie kosztuje i nic nie boli, a oddając cząstkę siebie możemy pomóc chorym ratując ich zdrowie, a niekiedy nawet i życie. Krew to najcenniejszy lek, którego nie możemy zastąpić żadnym innym płynem…twierdzą SOK-iści.

Otrzymane czekolady za oddanie krwi oraz zakupione dodatkowo słodycze funkcjonariusze SOK przekazali dzieciom z Przemyskiego Dziennego Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego u których takim gestem wywołali uśmiech i zadowolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here