Strona główna NISKO Śmiertelny wypadek podczas prac polowych

Śmiertelny wypadek podczas prac polowych

0
Reklama

Rozpoczyna się sezon prac polowych. Policjanci apelują o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności. Zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, a czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę na terenie gminy Harasiuki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 63-latek  w trakcie wykonywania prac polowych podczas obsługi uruchomionej maszyny podpiętej do ciągnika rolniczego, doznał obrażeń. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci nadzorowani przez prokuratora, przeprowadzili oględziny, ustalili świadków oraz zabezpieczyli ślady, które pomogą wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Reklama

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i  rozwagi.  Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu może być przyczyną wypadku.  Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

Reklama
Poprzedni artykułNowy sprzęt OSP trafi do jednostek w regionie
Następny artykułUciekł ze szpitala, skoczył z 3. piętra i doznał poważnych obrażeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!