Strona główna ROPCZYCE Śmiertelnie potrącił kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. Był pijany

Śmiertelnie potrącił kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia. Był pijany

23
0

Policjanci z Ropczyc zatrzymali 43-letniego kierowcę fiata podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszej, w Wielopolu Skrzyńskiem. Mężczyzna nie udzielił pomocy 58-latce i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej zjechał do przydrożnego rowu i pojazd przewrócił się na bok. Kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Wielopole Skrzyńskie. Po godz. 17 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że prawdopodobnie pijany kierowca wjechał do rowu. Policjanci potwierdzili tę informację. Jak się okazało, 43-letni kierujący fiatem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.W trakcie czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący tym pojazdem, kilkaset metrów wcześniej, prawdopodobnie potrącił pieszą. Znaleźli ją strażacy. Pomimo prowadzonej reanimacji życia 58-latki nie udało się uratować.
Kierujący fiatem po badaniach w szpitalu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Mężczyźnie zostało także zatrzymane prawo jazdy.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.