Strona główna WIADOMOŚCI Łańcut: Służby uderzyły w podziemie hazardowe

Łańcut: Służby uderzyły w podziemie hazardowe

92
0
Sporym sukcesem mogą poszczycić się funkcjonariusze rzeszowskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz łańcuccy policjanci. W poniedziałek udało im się zarekwirować trzydzieści maszyn służących do nielegalnych gier hazardowych. 
W poniedziałek funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury  Podkarpackiego Urzędu Celno -Skarbowego  wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie skontrolowali jeden z łańcuckich lokali. W pomieszczeniu znajdowały się  trzy automaty do urządzania gier hazardowych. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili eksperymenty, które wykazały, że na tych maszynach jest możliwe prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.
Podczas dalszych czynności mundurowi ujawnili m.in. klucze niewiadomego zastosowania, nie pasujące do żadnego z trzech ustawionych w kontrolowanym lokalu automatów. Ponadto uwagę funkcjonariuszy zwróciły magazynowane na zapleczu lokalu stojaki mające zastosowanie w salonach gier.  W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że ujawnione podczas przeszukania klucze służą do otwarcia pomieszczenia gospodarczego przylegającego do lokalu na zewnątrz pawilonu. Po jego otwarciu funkcjonariusze ujawnili kolejne 27 automatów do gier.
Automaty zostały zatrzymane jako dowody w sprawie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Rzeszowa. Łączna wartość maszyn wynosi około 360 tys. zł.
 
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
 
 
Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa