W poniedziałek we wsi Bachów, leżącej nad Sanem w pow. przemyskim postawiono na kładce łączącej część wsi z cywilizacją słupek. Mieszkańcy zostali odcięci od świata.

Wieś Bachów to mała miejscowość leżąca w powiecie przemyskim. Wioskę dzieli na pół rzeka San, domostwa znajdują się po obu stronach rzeki. Obie strony wioski łączyła za sobą wiekowa kładka na Sanie, która mimo, iż miała spełniać tylko wymogi do przeprawy pieszej, była wykorzystywana przez samochody i maszyny rolnicze.Mieszkańcy jeździli nią, by nie nadrabiać kilkunastu kilometrów do szkoły czy pracy. Kładka służyła wszystkim, dopóki władze gminy nie dołączyły mostu do projektu ogólnopolskiej trasy rowerowej.

Wówczas na kładce wprowadzono zakaz ruchu aut i ciągników. Mieszkańcy protestowali, a sprawą w wakacje zajęła się “Interwencja” Polsat News.

W poniedziałek na kładce został wmurowany słupek, który na dobre odciął część wioski. Mieszkający po drugiej stronie Sanu muszą pokonać teraz kilkanaście dodatkowych kilometrów, by dojechać do szkoły, czy drugiej strony wioski…

Więcej na stronie Polsat News:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-20/wstawili-slupek-i-podzielili-wies-kladka-jezdzono-od-lat/?ref=aside_najnowsze&fbclid=IwAR2qQ255KRATLgGPX-Mrcd9QVckeXWF8hyVV-CICWk4MgSgSWG3kpxIjvQ8