Panująca obecnie na terenie województwa podkarpackiego pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Rano w Tarnawie Górnej w Bieszczadach doszło do zdarzenia drogowego na tzw. Gruszce. Interweniowała straż pożarna. Ze względu na mocno oblodzoną nawierzchnię w rowie znalazło się pięć aut.


09/01/2020, 08:09Nasza jednostka zostaje zadysponowana do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów, na tzw. Gruszce. Na miejscu okazało się, że liczba aut wzrosła do pięciu.

Opublikowany przez OSP Tarnawa Górna Czwartek, 9 stycznia 2020

W Kolbuszowej Górnej na DK 9 przy rondzie doszło do wypadnięcia z drogi ciężarówki, która zablokowała drogę. Ruch na krajowej 9 był ograniczony, odbywał się wahadłowo.

Im głębiej w Bieszczady, tym sytuacja także niebezpieczna. Na drogach w głębi Bieszczadów totalna szklanka.

Jeden wielki lód…niech uważa kto może !!!!!Fot. Kazimierz Nóżka

Opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Środa, 8 stycznia 2020

źr. RMF, OSP Tarnawa Górna, Nadleśnictwo Baligród/Fb