Strona główna RZESZÓW Śledztwo w sprawie zabójstwa w Głogowie Małopolskim

Śledztwo w sprawie zabójstwa w Głogowie Małopolskim

0
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie dokonania w dniu 20 stycznia 2020 roku w Głogowie Małopolskim zabójstwa Stanisława M. l. 70, tj. o czyn z art. 148§1 kk.


W dniu 21 stycznia 2020 roku sprawcy czynu tj. bratankowi zmarłego- Mirosławowi M. w godzinach popołudniowych postawiono zarzut, iż w dniu 20 stycznia 2020 r. w miejscowości Głogów Małopolskim województwa podkarpackiego dokonał zabójstwa Stanisława M. w ten sposób, że działając w bezpośrednim, zamiarze pozbawienia życia Stanisława M. uderzał go dłońmi oraz nieustalonymi bliżej narzędziami tępymi i tępokrawędzistymi w okolice głowy i korpusu ze znaczną siłą powodując u pokrzywdzonego liczne obrażenia głowy i zmiażdżenie krtani oraz otwarte złamanie żuchwy, które to obrażenia doprowadziły do zgonu Stanisława M., tj. o przestępstwo z art. 148 § 1 k.k.Obrażenia zaistniałe u denata zostały ustalone podczas sekcji zwłok dokonanej przez biegłych z Zakładu Ekspertyz Sądowo – Lekarskich i Kryminalistyki w Rzeszowie.
Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa oraz złożył obszerne wyjaśnienia, które w dniu dzisiejszym są weryfikowane przez prokuraturę oraz funkcjonariuszy Policji.
Nadto w godzinach wieczornych dokonano wizji lokalnej miejsca zdarzenia z udziałem sprawcy zabójstwa.
W dniu dzisiejszym Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie Mirosława M. na okres 3 miesięcy.

Reklama