Strona główna OD CZYTELNIKÓW Sietesz, Przeworsk: Strażacka Krwinka oddaje krew potrzebującym

Sietesz, Przeworsk: Strażacka Krwinka oddaje krew potrzebującym

0
Reklama

93 honorowych dawców ( z czego 74 oddało krew) i 33 300 litrów oddanej krwi – to efekt VII akcji krwiodawstwa, która odbyła się 26 sierpnia 2018 r. Dzięki temu wynikowi, przekroczono 260 litrów krwi, oddanej podczas dotychczasowych akcji krwiodawstwa, organizowanych od 7 lat.


Nad sprawnym przebiegiem akcji, czuwał fachowy i życzliwy zespół lekarsko-pielęgniarski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
Choć pogoda nie dopisywała, dobre humory i życzliwa atmosfera jak najbardziej.
Kolejny raz do akcji krwiodawstwa, przyłączyły się znane już z poprzednich akcji osoby ale również pierwszorazowi krwiodawcy z naszej jednostki i sąsiadujących jednostek OSP Gać, Husów, Ostrów, Markowa, Pruchnik I, Lipnik, naszego Klubu „Strażacka Krwinka” przy OSP w Sieteszy oraz Klubów HDK PCK „Serce Sercu” przy OSP w Gaci i „Krwinki Gabriela” przy OSP w Husowie, jak również Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA Region Przeworsk w osobie Andrzeja Żygadło, a ponadto osoby z Sieteszy oraz miejscowości sąsiadujących, jak również odległych, które są nie zrzeszone z żadną organizacją ale chcą pomóc ludziom potrzebującym.
Osoby oddające honorowo krew kierują się – jak sami to określają – potrzebą serca oraz zrozumieniem celu tego rodzaju pomocy. Pamiętając, że krew jest i zawsze była symbolem życia, a jej oddanie jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości, mamy nadzieję na spotkanie się podczas VIII akcji.
Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom akcji i liczą na kolejne wspólne działania na rzecz innych. Bardzo cieszy fakt, że jest tak wielu wspaniałych ludzi, którzy chcą pomagać i wspierać innych. Szczególne podziękowania kierują do osób, które pomogły w organizacji tegorocznej akcji jak również obsłudze z RCKiK w Rzeszowie oraz  kobietom z KGW w Sieteszy.
Wiecej tutaj.
 

Reklama
Poprzedni artykułStanowisko Zarządu Województwa wobec RM Rzeszów i Portu Lotniczego
Następny artykułPolonusem przez Mielec i Tarnobrzeg do Szczawnicy i Warszawy