Strona główna SPORT Siatkarze Asseco Resovii odwiedzili browar Leżajsk

Siatkarze Asseco Resovii odwiedzili browar Leżajsk

0
Reklama

Na jedno wrześniowe popołudnie zawodnicy Asseco Resovii zamienili sportowe boisko na browar Leżajsk. Wywodząca się stamtąd marka Leżajsk już od 10 lat wspiera drużynę 7-krotnego mistrza Polski.


Wspólna, regionalna tożsamość, wspólna pasja i wspólne świętowanie sukcesów – to wszystko sprawia, że drużyna Resovii i marka Leżajsk śmiało mogą powiedzieć – „Łączy nas Podkarpacie”. Podczas wizyty w Leżajsku siatkarze wraz ze sztabem szkoleniowym mogli z bliska przyjrzeć się jak funkcjonuje browar i poznać jego bogatą historię. Z zainteresowaniem poznawali tajniki warzenia piwa i przypatrywali się jego kolejnym etapom. Na chwilę mogli nawet wcielić się w rolę piwowarów, osobiście dodając odpowiednie składniki do kadzi warzelnych.
– Mieliśmy niesamowitą okazję zwiedzić cały browar w Leżajsku. Wydawałoby się, że jest to browar o statusie regionalnym, ale stąd wyjeżdża codziennie prawie 50 ciężarówek załadowanych piwem. To zrobiło na nas ogromne wrażenie – ta cała masa produktów i półproduktów, z których wykonane jest to świetne piwo – podsumował wizytę Marcin Możdżonek, najbardziej doświadczony zawodnik Asseco Resovii, były kapitan reprezentacji Polski oraz siatkarski mistrz świata i Europy.
Po zwiedzeniu zakładu siatkarze otrzymali pamiątkowe upominki od dyrektora browaru Leszka Kałuży, którzy życzył drużynie powodzenia w nowym sezonie. Wizytę zawodników w Leżajsku zwieńczył zorganizowany przez browar mecz towarzyski z drużyną UPCN San Juan, sześciokrotnego mistrza Argentyny. Na wypełnionej po brzegi miejscowej hali, Resovia pokonała wymagającego rywala 3:1, demonstrując świetną formę przed sezonem ligowym.
Marka Leżajsk już od 10 lat z dumą wspiera Asseco Resovię. W tym czasie zespół trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski (2012, 2013, 2015), dotarł do finału Ligi Mistrzów (2015) i Pucharu CEV (2012) i raz wywalczył Superpuchar Polski (2013).
źr. www.lezajsk4u.pl 

Reklama
Poprzedni artykułPoszukiwania szczątków ofiar "Małego Katynia" na Podkarpaciu
Następny artykułPrzemyśl ma unowocześniony oddział ginekologii