Strona główna PRZEMYŚL Seniorka straciła 365 tys. zł. Policja publikuje wizerunek sprawcy

Seniorka straciła 365 tys. zł. Policja publikuje wizerunek sprawcy [foto]

0
Reklama

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu poszukują mężczyzny, który brał udział w procederze oszustwa metodą na „policjanta”. Pokrzywdzona, w wyniku przestępstwa straciła 365 tysięcy złotych. Publikujemy zdjęcia z kamer monitoringów, na których został zarejestrowany wizerunek mężczyzny odbierającego pieniądze. Osoby, które posiadają informacje i mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Przemyśla lub najbliższą jednostką Policji.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przemyskiej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. w Przemyślu. W tym dniu, z pokrzywdzoną, skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta.  W rozmowie telefonicznej poinformował kobietę, że jej osoba najbliższa spowodowała wypadek, a w celu uniknięcia jej zatrzymania konieczne jest wpłacenie kaucji. Pokrzywdzona wskazanej osobie przekazała kwotę 365 tysięcy złotych.

Reklama

W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze przeanalizowali zabezpieczony monitoring i ustalili, że związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy.

Poszukujemy mężczyzny w wieku około 18 lat. W chwili popełnienia przestępstwa ubrany był w czarną kurtkę z czerwonym zamkiem i bluzę z kapturem w kolorze szarym, czarne spodnie z napisem „Kappa” na lewej nogawce, buty sportowe w kolorze czarnym z białą podeszwą i czerwonymi wstawkami. 

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje, które pozwolą na ustalenie jego tożsamości, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 47  823 36 77 lub 47 823 33 10.

Przypominamy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy! W takim przypadku prosimy, aby przerwać połączenie i zadzwonić na numer alarmowy 112, a także poinformować swoich najbliższych.

Reklama
Poprzedni artykułRząd Tuska. Jest wotum zaufania Sejmu
Następny artykułNajpierw zadzwonił na 112, a później szarpał policjanta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!