REKLAMA

Sędziszów Młp.: Nastolatkowie dewastowali cmentarz

Policjanci z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim ustalili sprawców znieważenie miejsca spoczynku zmarłych na sędziszowskim cmentarzu. 18-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany, natomiast sprawa 14-latki trafi do sądu rodzinnego.

Zniszczone kwiaty, wiązanki oraz krzyże – taki widok końcem października zastały osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców tego czynu.

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim, już po kilku dniach, ustalili, że odpowiedzialne za to mogą być młode osoby, które w nocy z 25 na 26 października przebywały w parku Skrzęczyna, znajdującym się przy cmentarzu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci ustalili, że taj nocy młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz. Będąc na cmentarzu, 18-letni mieszkaniec Zagorzyc zaczął niszczyć groby. Widząc to, 14-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego również zaczęła dewastować cmentarz. Jak się później okazało, 18-latek miały przy sobie środki odurzające.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, jak również sprzedaży środków odurzających. 18-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i został aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast sprawa nieletniej trafi do sądu rodzinnego.

źr. KPP Ropczyce

17-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)