Strona główna SPORT Sędziowie piłkarscy zapowiadają protest. Nie będą gwizdać meczów

Sędziowie piłkarscy zapowiadają protest. Nie będą gwizdać meczów

0
Sędzia na meczu SPEC Stal Łańcut- MKS Kańczuga 12.09.2021
Reklama

Sędziowie piłkarscy zapowiadają protest. W ostatni weekend października nie poprowadzą meczów w niższych ligach. Przez strajk chcą zwrócić uwagę na niskie stawki za sędziowanie meczów. Strajk dotknie mecze od czwartej ligi w dół, do B klasy.

W komunikacie czytamy:

Reklama

Protest Sędziów Piłki Nożnej odbędzie się w dniach 30-31 października 2021 roku. Ma to na celu zasygnalizowanie problemu jakim są skandalicznie niskie stawki sędziowskie, które w porównaniu do zarobków corocznie tracą na wartości praktycznie od 2003 roku.
Obiecane podwyżki o 30-40 zł od 2022 roku nie satysfakcjonują nikogo, a rosnące koszty (w tym paliwo po 6 zł) sprawiają, że z miesiąca na miesiąc ubywa sędziów i obserwatorów w niższych ligach. Ponadto w ostatnim czasie nasilająca się agresja do sędziów i fala hejtu wylewana przez działaczy sprawia, że sędziowie nie chcą sędziować meczów. Sytuacja jaka nastąpi w dniach 30-31.10.2021 roku nie jest żadnym buntem, a jedynie koniecznością przekazania opinii publicznej i nieświadomym działaczom skali problemu. Nie jest to również inicjatywa przedstawicieli władz sędziowskich tylko głos sfrustrowanych sędziów piłkarskich. Arbitrzy to większości pasjonaci, którzy pragną z najwyższą fachowością prowadzić zawody piłkarskie, ciągle doskonaląc swój warsztat. Chcą za to otrzymywać adekwatne do bieżących zarobków wynagrodzenie. 
Proszę nie identyfikować z akcją żadnych konkretnych osób, a problem nie pojawił się wczoraj tylko narasta od kilku lat!
Postulaty jakie wnosimy to:
– Zdecydowana i adekwatna do rosnących zarobków podwyżka ekwiwalentów  od 1 stycznia 2022 roku,
– Ochrona prawna i związkowa dla sędziów piłkarskich w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce w ostatnim czasie (naruszenie nietykalności cielesnej sędziów), tzn. radykalne zwiększenie kar za takie zachowanie,
– Udział przedstawiciela sędziów w spotkaniu z PZPN w partycypowaniu przy tworzeniu nowych stawek od 2022 roku.

W oczekiwaniu na reakcję PZPN – Sędziowie Piłkarscy

Poprzedni artykułMałżeństwo z Przemyśla i ich „wirtualne biura”. Wpadli w ręce straży granicznej
Następny artykułSomalijczycy zapłacili po 3 tys. dolarów, by dotrzeć na Zachód. Wpadli w Bieszczadach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!