Strona główna SANOK Sanok: Zranił nożem kolegę. Trafił do aresztu

Sanok: Zranił nożem kolegę. Trafił do aresztu

23
0

Sanoccy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który zranił nożem 58-latka. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wczoraj decyzją sądu sprawca został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z komendy w Sanoku przez kilka ostatnich dni, prowadzili czynności mające na celu ustalenie okoliczności, w których 58-letni mężczyzna doznał obrażeń. Jak wynikało z zebranego materiału, w niedzielę około południa, w trakcie libacji alkoholowej, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki w trakcie, której 54-latek miał ugodzić swojego znajomego nożem w ramię i szyję. Ranny 58-latek został przewieziony do szpitala.
54-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ranny 58-latek miał niemal 2,5 promila. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Policjanci złożyli wniosek o jego tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec 54-lata areszt na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
źr. KPP Sanok