Decyzją sądu, 48-letni mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Podejrzany jest o znęcanie się nad swoją matką oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza w trakcie interwencji.

W niedzielę policjanci przeprowadzali interwencję w Sanoku na ul. Okrężnej w związku z powiadomieniem o awanturze domowej. Na miejscu okazało się, że agresywny mężczyzna wszczął awanturę wobec swojej matki, która poleciła mu nakarmić psa. W pewnym momencie awanturnik uderzył matkę w głowę metalowym garnkiem, powodując u niej obrażenia twarzy.

Pomimo czynności policjantów i przywoływania mężczyzny do porządku, ten nie chciał się uspokoić i w pewnym momencie agresję skierował na funkcjonariuszy, znieważając ich i naruszając nietykalność cielesną jednego z nich. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że 48-letni mieszkaniec powiatu sanockiego od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, poniżając ją i bijąc.

48-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją matką oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. We wtorek prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.

źr. KPP Sanok