Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pobił człowieka siedzącego na ławce. Sprawca w czwartek usłyszał zarzut. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Na szczególną pochwałę zasługuje świadek zdarzenia, który podbiegł do napastnika i odepchnął go, chroniąc ofiarę przed kolejnymi ciosami.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 20. na ul. Kopernika w Sanoku. Do siedzącego na ławce 48-latka podszedł mężczyzna i bez powodu uderzył go w głowę, a następnie leżącego już kopał po całym ciele. Świadek będący nieopodal, od razu podbiegł do napastnika i odepchnął go, udaremniając jego kolejne uderzenia i kopnięcia. Sprawca widząc zdecydowaną reakcję mężczyzny, uciekł. Nie udało mu się jednak zbyt daleko pobiec, gdyż niedaleko został zatrzymany przez policjantów.
Zatrzymanym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, znany Policji. Urządzenie do kontroli stanu trzeźwości wykazało, że 27-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca trafił do policyjnego aresztu do czasu wytrzeźwienia. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

W czwartek sprawca przyznał się do przedstawionego zarzutu. Sąd zdecyduje o wymiarze kary. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Sanok