Strona główna OD CZYTELNIKÓW Sanok: Polka bierze udział w konkursie Miss Generation UK

Sanok: Polka bierze udział w konkursie Miss Generation UK

0
Reklama

Pochodząca spod Sanoka Polka bierze udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piękności.


Jest to konkurs piękności organizowany w Londynie o nazwie Miss Generation UK, w którym biorą udział kobiety z różnych krajów jest 2 Angielki 1 Hinduska 1 Czeszka i 8 Polek w wieku od 25-ciu do 50 lat. Z 29-ciu kobiet biorących udział zostało zakwalifikowanych 12, a ja też jestem wśród Nich. Myślą przewodnią tego konkursu jest, że bez względu na to ile masz lat, jak wyglądasz, czy jesteś singlem czy mężatką, czy jesteś niska czy wysoka o figurze modelki lub plus size, każda może brać w tym udział. Jak podkreślają organizatorzy liczą się osoby i ich wnętrze.

Nasza bohaterka pisze o sobie:

Mam na imię Renata i pochodzę z Sanoczka, gmina Sanok . Z zawodu jestem fryzjerką. Fach zawodowy ukończyłam w szkole im. Ignacego Łukasiewicza nr 5 w Sanoku. Pracowałam w salonie u Państwa Krystyny i Ryszarda Pankiewiczów oraz w salonie Pani Renaty  Piotrkowskiej „Renata „, gdzie doskonaliłam moje umiejętności fryzjerskie. Marzyłam o wyjeździe do Anglii i tak już od 12 lat mieszkam i pracuję jako fryzjer męski w salonie w zachodnim Londynie. Wolny czas spędzam aktywnie. Uwielbiam podróżować, ćwiczę jogę Kundalini. Moją pasją stało się pieczenie ciast i tortów, które z przyjemnością obdarowuję moich przyjaciół na różne okazje. W zeszłym roku wzięłam udział w konkursie charytatywnym na rzecz kobiet zorganizowanym przez Polską placówkę w Londynie „Poles in Need” Pani Ani Jańczuk, gdzie mój tort zajął 1 miejsce. Kiedy tylko mogę wspieram różne organizacje, ponieważ lubię pomagać innym.
A skąd się wzięło chęć udziału w konkursie? Otóż pod roku temu do sesji modowej zaprosiła mnie utalentowana i kreatywna projektantka oryginalnej biżuterii i kreatorka stylu – Aga Szyc. To ona odkryła, że mam bardzo dobre predyspozycje, aby zostać modelką. Zainspirowana światem mody zaczęłam otwierać się na to co przynosi mi życie. Do konkursu Miss Generation UK skłoniła mnie ciekawość, poznanie czegoś nowego, ponieważ nigdy nie brałam w takim konkursie udziału.
Chciałam się sprawdzić w roli modelki, nabrać pewności siebie oraz sprawdzić jak sobie dam radę. Już od dzieciństwa o tym myślałam i jako nastoletnia dziewczyna marzyłam o byciu modelką. Biorąc udział w konkursie pragnę pokazać kobietom po 40-stce, ponieważ sama mam 42 lata, że nie zależnie od wieku warto spełniać swoje marzenia. Nigdy nie jest za późno, aby zawalczyć o to co jest bliskie naszemu sercu – o siebie, o swoje pasje. Trzeba mocno w nie wierzyć i zrobić pierwszy krok. W życiu ważne jest, aby sięgać po marzenia, realizować chociażby te małe i krok po kroku zmierzać do celu. Ważny jest człowiek i czas, aby nie przegapić swojej szansy, ponieważ żyjemy tylko raz. Nie chcę być idealna, chcę być sobą i moc pokazać to innym, że pomimo wszystko warto dążyć do celu obojętnie ile mamy lat. Marzenia są po to, aby je spełniać.
Głosowanie trwa do 26 stycznia. Na panią Renatę głosować można za pośrednictwem linku:
http://www.missgeneration.uk/model/02-renata-adamska/

Reklama
Reklama