Strona główna SANOK Sanok: Policjanci zatrzymali trzech nastoletnich włamywaczy

Sanok: Policjanci zatrzymali trzech nastoletnich włamywaczy

0
Reklama

Policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do placówek handlowych, garaży oraz nowo wybudowanych domów. Ich przestępczy proceder trwał od września ubiegłego roku. Dwóch 19-latków zostało objętych policyjnym dozorem, natomiast 16-latek trafił do ośrodka wychowawczego. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w wydziału kryminalnego wspierani przez policjantów z posterunku w Zagórzu, prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Analizowali zabezpieczone nagrania z monitoringu, typowali osoby, które mogły mieć związek z tymi przestępstwami i w efekcie trafili na ślad włamywaczy.
Końcem listopada ubiegłego roku policjanci zatrzymali sprawców w Tarnawie Dolnej. W trakcie przeszukania samochodu, którym jechali znaleźli przedmioty pochodzące z włamań. Policjanci ustalili, że przestępcy ukradli je ze stacji paliw oraz sklepu znajdującego się na terenie powiatu leskiego. Mężczyźni w wieku 16, 19 i 21 lat trafili do policyjnego aresztu.
W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze zatrzymali jeszcze dwóch 19-latków, którzy pomagali w organizowaniu włamań. Wszyscy są mieszkańcami powiatu sanockiego. Podejrzanym do tej pory udowodniono popełnienie 28 przestępstw, których dopuścili się na terenie powiatu sanockiego i leskiego. Liczba ta jednak stale się zmienia, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy.
Łączna wartość skradzionego mienia wynosi niemal 82 tysiące złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów wartych prawie 30 tysięcy zł.
Decyzją sądu najmłodszy z włamywaczy został umieszczony w ośrodku wychowawczym, natomiast 19 i 21-latek, którzy dokonywali włamań zostali objęci policyjnym dozorem.
Sprawcy przed sądem będą odpowiadać za włamania oraz usiłowanie włamań. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
źr. KPP Sanok

Reklama
Reklama