Strona główna BIESZCZADY Sanok: Połączenie kolejowe do Komańczy możliwe od marca

Sanok: Połączenie kolejowe do Komańczy możliwe od marca

0
Reklama

Jak informuje portal Rynek Kolejowy jest szansa, że SKPL Cargo uruchomi na wiosnę połączenia pasażerskie z Sanoka do Komańczy.

Wagon motorowy przewoźnika miał rozpocząć przewóz pasażerów znacznie wcześniej. Jednak samorządowcy musieli rozstrzygnąć kwestie proceduralno-finansowe.  SKPL Cargo poinformowało portal Rynek Kolejowy, że najwcześniej pociągi pojadą w marcu przyszłego roku.
Połączenie ma przebiegać z Sanoka przez Zagórz do Komańczy, a jego organizatorem ma być powiat sanocki i SKPL Cargo. „Motoraczek” pozostaje w stałej gotowości w Zagórzu.
Inicjatywa kilku samorządów niższych szczebli, położonych w południowo–wschodniej części regionu to niejako odpowiedź na czasowe wstrzymanie realizacji połączeń kolejowych, organizowanych przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Na czas modernizacji odcinka linii nr 106 Rzeszów – Jasło, na południe od ostatniego z wymienionych miast, wstrzymano realizację przewozów kolejowych, nawet bez zapewnienia komunikacji zastępczej. Pociągi na tę trasę mają wrócić w czerwcu przyszłego roku.
źr. Rynek Kolejowy
Reklama
Poprzedni artykułPrzemyśl: Miejskie lodowisko otwarte
Następny artykułRzeszów: Tłumy na rzeszowskim Orszaku Trzech Króli