Strona główna SANOK Sanok: Pięciu kierowców straciło prawko. Za szybko jeździli

Sanok: Pięciu kierowców straciło prawko. Za szybko jeździli

0
Reklama

Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 5 praw jazdy. Kierujący utracili uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie do służby policjantów wydziału ruchu drogowego, jest związane ze zgłaszanymi przez mieszkańców naszego powiatu, za pomocą KMZB zagrożeniami. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.
Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości.
Od piątku policjanci zatrzymali 5 praw jazdy. Wszyscy kierujący utracili uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
W piątek  po południu w Besku policjanci zatrzymali do kontroli 40-letniego mieszkańca Katowic, który kierując motocyklem marki Honda jechał z prędkością 115 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h.
W sobotę w Sanoku, 23-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, kierując bmw przekroczył prędkość o 51 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 101 km/h.
W niedzielę uprawnienia utraciło aż 3 kierujacych. Po godz. 15 w Tyrawie Wołoskiej, 35-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, przekroczył prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. O godz. 16.30 w Jurowcach, 21-letni mieszkaniec powiatu leskiego jechał renaultem z prędkością 103 km/h. Po godz. 18, również w Jurowcach, 36-letni mieszkaniec Krakowa kierował bmw, jadąc z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym.
Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń bezpieczeństwa, nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.
Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.
Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

Reklama