Strona główna WIADOMOŚCI Sanepid kontroluje restauracje i bary. Są kary dla właścicieli

Sanepid kontroluje restauracje i bary. Są kary dla właścicieli

61
0

Podkarpacki Sanepid sprawdza lokale gastronomiczne w regionie. W minionym tygodniu pod lupą znalazło się ok. 40 barów i restauracji.


Państwowa Inspekcja Sanitarna skontrolowała już około 40 lokali gastronomicznych w regionie. Taka kontrola odbywa się co roku, w okresie wakacyjnym. Jak okazało się po pierwszych wizytach Sanepidu w regionie nie wszędzie trzyma się reżim sanitarny.Jak informuje Polskie Radio: „W czterech obiektach stwierdzono nieprawidłowości i uchybienia. To m.in. brak bieżącej ciepłej i zimnej wody w obiekcie, brak ekranów zatrzymujących owady w oknach otwieranych, zniszczona suszarka w pomieszczeniu zmywalni, brak orzeczeń lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych osób pracujących w styczności z żywnością, wprowadzanie do obrotu środków spożywczych po upływie daty minimalnej trwałości i terminu przydatności do spożycia, oraz zły stan sanitarno-porządkowy.
4 osoby winne zaniedbań ukarano grzywnami i wydano 2 decyzje administracyjne nakazujące usunięcie usterek technicznych”.