Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Skradziono śmigło samolotu. Szukają sprawcy

Rzeszów: Skradziono śmigło samolotu. Szukają sprawcy

0
Reklama

Wczoraj dokonano kradzieży śmigła z samolotu, który szkolił studentów Politechniki Rzeszowskiej. Studenci poszukują sprawcy kradzieży.

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. stwierdzono kradzież śmigła z samolotu PZL-110 Koliber. Samolot ten jest jednym z samolotów znajdujących się w muzeum, planowano jego dogłębną renowację. Tego typu samoloty użytkowane były i są do szkołach pilotażu oraz w wielu aeroklubach na terenie Polski. Z uwagi na to, że ten egzemplarz samolotu (numer boczny SP-KFC) służył do szkolenia studentów Politechniki Rzeszowskiej na specjalności pilotaż, uczniowie mają do niego ogromny sentyment. Obecnie młodzi uczniowie z zespołu szkół mechanicznych w Rzeszowie są zaangażowani w renowację samolotów, jakie znajdują się w naszym muzeum.

Reklama

Utrata śmigła samolotu to wielki cios dla nas. Sprawy nie odpuścimy tym bardziej, że to już drugi tego typu przykry incydent związany z tym samolotem. Na wiosnę z samolotu skradziono niektóre przyrządy pokładowe. Chcemy, by ten eksponat wrócił do stanu swojej młodości i jeszcze przez długie lata cieszył oczy zwiedzających muzeum-podają studenci.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o skradzionym śmigle, proszone są o pomoc w odnalezieniu sprawców. Informacje można przekazać telefonicznie pod numerem: 793792418 lub w wiadomości e-mail: jakub.ryba@aeromentors.pl

Reklama
Poprzedni artykułTarnobrzeg: Nowy system zabezpieczeń przeciwpowodziowych
Następny artykułPremier ogłosił zmiany w rządzie