Strona główna PRZEMYŚL Samochód i części odzyskane na podkarpackiej granicy państwa

Samochód i części odzyskane na podkarpackiej granicy państwa

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej ujawnili kradzione podzespoły samochodowe, a mundurowi z Lubaczowa zatrzymali mercedesa z fałszywym oznaczeniem identyfikacyjnym.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (5 października) na przejściu granicznym w Medyce. Tutaj do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 27-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził podzespoły z samochodu marki Audi Q7. Strażnicy graniczni sprawdzili legalność pochodzenia poszczególnych elementów. W wyniku kontroli ujawnili 37 części pochodzących z auta skradzionego w Polsce. Szacunkowa wartość przedmiotów wynosi 20 tys. zł. Kierowca jest już znany służbom w związku z przestępczością samochodową. Finalnie odpowie za paserstwo. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.

Kilka godzin później na przejściu granicznym w Korczowej mundurowi zatrzymali 4 części samochodowe pochodzące z Mercedesa GLS 500 4MATIC poszukiwanego przez niemieckie służby. Podzespoły przewoził 38-letni obywatel Ukrainy podróżujący z Polski na Ukrainę. Przedmioty o wartości około 20 tys. zł zatrzymano, a kierowcę  przesłuchano w charakterze świadka.

Reklama

Z kolei 30 września funkcjonariusze SG z przejścia w Budomierzu zatrzymali Mercedesa Sprintera. Podczas kontroli legalności pochodzenia auta mundurowi ujawnili fałszywą naklejkę znamionową. Kierowcą pojazdu była 40-letnia Ukrainka. Wartość mercedesa oszacowano na 30 tys. zł.

Reklama
Poprzedni artykułCzołowe zderzenie samochodów osobowych
Następny artykułNiemiec poszukiwany przez Interpol, wpadł na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!