Strona główna NISKO Sąd Rejonowy i Prokuratura Rejonowa w Nisku będą miały nowoczesną siedzibę

Sąd Rejonowy i Prokuratura Rejonowa w Nisku będą miały nowoczesną siedzibę

0
Reklama

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Reklama

Sąd Rejonowy i Prokuratura Rejonowa w Nisku będą miały nowoczesną siedzibę

– Ten sąd podniesie komfort pracy sędziów i urzędników, a przede wszystkim poprawi jakość usług świadczonych mieszkańcom miasta i regionu. Będzie się o nim mówiło, że to dom podkarpackiego wymiaru sprawiedliwości – powiedział wiceminister Marcin Warchoł podczas zawieszenia wiechy na budowie Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku.

Uroczystość zwieńczyła drugi etap inwestycji. Wiceminister Marcin Warchoł podkreślił wielofunkcyjność nowego budynku, który pomieści sąd i prokuraturę. Obiekt stanie się również centrum informatycznym na potrzeby wymiaru sprawiedliwości na Podkarpaciu.

– Sąd Apelacyjny w Rzeszowie właśnie tutaj będzie miał swoje centrum zarządzania informatyzacją na całe województwo. Tu znajdzie się również archiwum prokuratury okręgowej i rejonowej w Tarnobrzegu, o powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych – wskazał wiceminister.

Nowy budynek sądu i prokuratury w Nisku ma powierzchnię 4 610 m kw. , wartość całej inwestycji to prawie 58 mln zł.

Nawiązując do planów poprzednich rządów, które dążyły do zamknięcia sądu w Nisku, wiceminister Warchoł zwrócił się do obecnych na uroczystości mieszkańców miasta.

– To wy protestowaliście w 2012 roku, gdy chciano zlikwidować sąd w Nisku – powiedział. – Ci, którzy zwijali wtedy Polskę, likwidowali posterunki policji i jednostki wojskowe, placówki pocztowe i połączenia autobusowe, zamierzali również zabrać sąd z Niska – przypomniał.

Budowa nowej siedziby dla sądu i prokuratury w Nisku rozpoczęła się w 2021 roku, zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2024.

Wiceminister Marcin Warchoł zwrócił uwagę na zmiany w wymiarze sprawiedliwości, który w coraz większym stopniu korzysta z możliwości, jakie daje nowoczesna technologia.

– Dziś jedna trzecia spraw wpływających do sądów to sprawy cyfrowe. Z dumą mogę powiedzieć, że na podkarpaciu jest prowadzonych najwięcej spraw on-line w całej Polsce – zaznaczył.

Wiceminister podziękował wszystkim sędziom, którzy korzystają z nowoczesnych narzędzi, dostarczanych sądownictwu przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Źródło informacji: MS

Reklama
Poprzedni artykułW Sanoku otwarto nową drogę w motocyklowej asyście
Następny artykułNietypowy mieszkaniec Parku w Łańcucie szuka nowego domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!