Strona główna PRZEWORSK Są zarzuty dla 26-latka podejrzanego o podpalenie domu w Łopuszce Wielkiej

Są zarzuty dla 26-latka podejrzanego o podpalenie domu w Łopuszce Wielkiej

0

Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o podpalanie domu jednorodzinnego. Do pożaru doszło w niedzielę w Łopuszce Wielkiej. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, przed godziną 1 dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Łopuszce Wielkiej. Na miejsce skierowani zostali policjanci i jednostki straży pożarnej. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej okazało się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, a pokrzywdzona wstępnie oszacowała straty na kwotę 120 tys. zł. Na miejscu pracowali śledczy oraz policyjny technik, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kańczudze tego samego dnia ustalili, że sprawcą podpalenia jest 26-letni mieszkaniec gminy Kańczuga. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do przeworskiej jednostki.

Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Przeworsku wczoraj zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, 26-latek w przeszłości karany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

Poprzedni artykułTragedia na drodze. Nie żyje 45-letni kierujący motocyklem
Następny artykułTragedia w Milczy. 59-latek zginął w pożarze garażu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here