Strona główna WIADOMOŚCI Są środki na pojazdy ratowniczo-gaśnicze dla strażaków

Są środki na pojazdy ratowniczo-gaśnicze dla strażaków

0
Reklama

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla podkarpackich strażaków – podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowała Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Podkarpacia to niezwykle ważny aspekt mojej działalności jako wojewody podkarpackiego. Wczoraj przekazałam  informację na temat dobiegających końca pracach związanych z uruchomieniem drugiego w Rzeszowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu MSWiA a dziś mam kolejną znakomitą wiadomość – mówiła Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki. – MSWiA właśnie przekazało na moje ręce informację, że zostały przyznane pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia. 

W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln zł z budżetu państwa (zakupy koordynuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej), z czego dofinansowanie jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego to 2,75 mln zł, dofinansowanie jednostek spoza Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego – 1,39 mln zł, a dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 1,83 mln zł.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że w grupie jednostek, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł jest OSP z Rzeszowa, z osiedla Pogwizdów Nowy – przyznała wojewoda. 

Dzięki tym pieniądzom, z dofinansowaniem miasta także w kwocie 600 tys. zł, możliwy będzie zakup samochodu gaśniczego dla OSP. 

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa dziękował za wsparcie, bo nowy wóz był marzeniem strażaków. Przypomniał, że starali się o fundusze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Bardzo się cieszę z tej dotacji w wysokości 600 tys. zł, gdyż drugie tyle już mamy. Jeśli po zakupie wozu uda się zaoszczędzić trochę pieniędzy, to pozostałe  przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie naszych strażaków – zapowiedział prezydent Rzeszowa.    

Szczególnie dziękował obecnemu na konferencji Zdzisławowi Kędziorowi, radnemu z osiedla Pogwizdów Nowy. – Prawie co tydzień był u mnie i przypominał: nowy wóz.   

Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy mówił, że zależy im na samochodzie średnim, miejskim. – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w staraniach o ten wóz. Pozostało już tylko jedno marzenie, by pomalować naszą remizę.

źr. PUW

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!