Strona główna WIADOMOŚCI Są przypadki śmiertelne legionelli w Rzeszowie

Są przypadki śmiertelne legionelli w Rzeszowie

0
Reklama

Polsat News podał nieoficjalnie, że w Rzeszowie zmarła druga osoba zakażona bakterią legionella. Pierwszy przypadek śmiertelny odnotowano wczoraj.

Pierwsza zmarła osoba leczona była onkologicznie, a powodem ciężkiego przebiegu choroby w jej organizmie miała być znacząco osłabiona odporność.

Reklama

Sanepid potwierdził 51 przypadków zakażenia bakterią Legionella pneumophila.

Według mediów, zmarła osoba to mieszkaniec Ropczyc.

Trwają badania, które niebawem wskażą czy w wodzie w Rzeszowie faktycznie występuje bakteria legionella. Miasto postanowiło jednak podjąć działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. To standardowa, nieszkodliwa dla zdrowia procedura. W wodzie może być jedynie wyczuwalna większa ilość chloru.

W związku z zachorowaniami na legionellozę w rzeszowskich i podkarpackich szpitalach, władze Rzeszowa postanowiły powołać sztab kryzysowy. Spotkania zwoływane są codziennie, a ich celem jest podjęcie działań prewencyjnych w przypadku, gdyby trwające badania wykazały obecność bakterii legionella w miejskiej sieci wodociągowej.

Na tę chwilę nie ma żadnych informacji sugerujących, że to właśnie miejskie wodociągi są źródłem zakażeń. Miasto postanowiło jednak na wszelki wypadek przeprowadzić dezynfekcję sieci. W sobotę 26 sierpnia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwiększy dawkę chloru, jaka występuje w wodzie. Dzień później, w niedzielę 27 sierpnia nastąpi płukanie. Dotyczy to zarówno miasta, jak i okolicznych gmin, które pobierają wodę z rzeszowskiej sieci.

Poprzedni artykułZdrowa końcówka wakacji z Podkarpackim NFZ
Następny artykułZeskanował kod QR, stracił pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!