Strona główna NISKO Rzucił rower do rowu i uciekał przed radiowozem

Rzucił rower do rowu i uciekał przed radiowozem

0
Reklama

Policjanci zatrzymali 51-latka, który na widok radiowozu porzucił rower i zaczął uciekać pieszo, ignorując przy tym wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się. Już chwilę później okazało się, co było przyczyną takiego zachowania rowerzysty. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile.

W miniony wtorek wieczorem, w trakcie patrolowania gminy Harasiuki, uwagę policjantów zwrócił rowerzysta. Mimo, że było już ciemno, cyklista poruszał się nieoświetlonym jednośladem. Dodatkowo, jego styl jazdy wskazywał, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyna zignorował jednak wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się. Kierowca porzucił swój jednoślad w przydroznym rowie i zaczął uciekać w kierunku lasu. Funkcjonariusze ruszyli za nim, a po chwili zatrzymali uciekiniera. Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, a wynik badania stanu trzeźwości był jednoznaczny – 51-latek jechał rowerem mając ponad 2 promile w organizmie.

Reklama

Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za niestosowanie sie do sygnałów wydawanych przez funkcjonariusza do kontroli ruchu drogowego, ale również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Według aktualnie obowiązujących przepisów ruchu drogowego męzczyźnie grozi grzywna w wysokości od 2,5 do nawet 5 tys. złotych, ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama
Poprzedni artykuł56-letni kierowca wjechał do rowu i dachował. Był pijany [foto]
Następny artykułMłodzi mężczyźni włamali się i ukradli z domu kilkadziesiąt tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!