Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Trwa zbiórka Caritasu "Tak, pomagam"

Rzeszów: Trwa zbiórka Caritasu "Tak, pomagam"

0
Reklama

Po raz kolejny w Rzeszowie oraz innych miastach Polski odbędzie się zbiórka charytatywna prowadzona przez Caritas. Wolontariusze będą zbierać żywność, która trafi do potrzebujących. 

W Rzeszowie zbiórka trwać będzie od 8 do 9 grudnia. Wolontariusze, ubrani w stroje z logiem instytucji, znajdą się w 40 sklepach na terenie miasta.

Reklama

To akcja ogólnopolska Caritas pod nazwą „Tak, pomagam”. W Rzeszowie jest ona tym razem prowadzona w 40 sklepach. Zebrany towar jest przekazywany generalnie osobom indywidualnym, które przychodzą z prośbą o pomoc.- mówi w wywiadzie dla Dzieje się na Podkarpaciu ks. Piotr Potyrała, wicedyrektor rzeszowskiej Caritas.

Zbiórka charytatywna odbywa się kilka razy w roku. Zbierane są produkty żywnościowe, głównie te, z dłuższym terminem do spożycia. W okresie bożonarodzeniowym wiele osób cierpi na niedostatek, dlatego instytucja charytatywna, jaką jest Caritas, pomaga potrzebującym. 

Ludzie pozytywnie reagują – udaje się zebrać dużo produktów, które rozdzielamy nie tylko przed Świętami, ale i później.
Wielu ludzi samych przychodzi do nas z prośbą. Pomagamy też w terenie – za pośrednictwem Parafialnych Zespołów Caritas – ludzi, którzy są na miejscu u wiedzą, komu trzeba pomóc.- zaznacza ks. Potyrała.
Tegoroczna edycja akcji odbywa się już po raz trzynasty. Caritas podaje, że w akcji weźmie udział ok. 20 tys. wolontariuszy. W poprzednich edycjach udało się zebrać 400 tys. kg żywności dla potrzebujących. 
 
Rzeszowscy wolontariusze czekać będą m.in.: w sklepach  FRAC, Biedronka, Delikatesy Centrum oraz Społem. 
 
foto: zbiory własne ks. P. Potyrały
Reklama
Poprzedni artykułDziś w południe Godzina Łaski
Następny artykułPrzemyśl: Alumni WSD przyodziali sutanny