Strona główna RZESZÓW Rzeszowska Piesza Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę

Rzeszowska Piesza Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę

0
fot. pielgrzymka.rzeszow.pl
Reklama

W środę rozpoczęła się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Wędrówkę poprzedziła msza na placu Farnym w Rzeszowie. W tym roku pielgrzymka ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w systemie sztafetowym.

Mszą św. o godzinie 6:30  na placu Farnym w Rzeszowie, rozpoczęła się modlitewna droga wiernych, którzy w ciągu kilku najbliższych dni, pokonają setki kilometrów.

Reklama

Tegoroczna pielgrzymka różni się od tych, które pamiętamy w 2019 roku. Przypomnijmy, że rok temu na szlaku pielgrzymkowym ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną moglibyśmy spotkać grupę kilkunastu kapłanów. Teraz jest trochę lepiej i pątnicy dotrą na Jasną Górę w systemie sztafetowym. W każdym kolejnym dniu na szlak wyruszy jedna lub dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych. Czternastą grupę tworzą duchowi pielgrzymi.

Codziennie będzie pielgrzymować 150 osób, które z wyjątkiem pierwszego dnia, rano wyjadą autokarami, a wieczorem, po dojściu do celu, wrócą do domów. Wszystko, żeby zapobiegać ewentualnym zakażeniom koronawirusem.

Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 13 sierpnia br. Pątnicy przejdą trasę z Rzeszowa do Jasnej Góry przez Rude, Szczucin, Nowy Korczyn, Chroberz, Nawarzyce, Lelów i Olsztyn.

Źródło: pielgrzymka.rzeszow.pl

Poprzedni artykułRząd rozważa obostrzenia dla niezaszczepionych
Następny artykułPolacy marnują tony żywności. Rocznie do kosza trafia 5 mln ton

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!