Już w niedzielę 13 stycznia wystartuje kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 27 lat tej pięknej inicjatywy Jurka Owsiaka, do której włącza się większość polskich miast oraz tysiące ludzi na całym świecie, bawiąc się, świętując i jednocześnie pomagając. Estrada Rzeszowska ogłosiła dziś pełny program WOŚP w Rzeszowie.

Koncerty na rzeszowskim rynku rozpoczną się o godzinie 13:00. Prowadzącymi będą Daria Jaworska, Bartek Gajda i Mariusz Zieliński. Zapowiada się ciekawy, pełen emocji dzień, gdyż przygotowano szereg różnego typu atrakcji dla młodszych i starszych. Zaczynając od tych muzycznych – na scenie wystąpią m.in. Izabela Trojanowska, zespół rezerwat ze swoim hitem „Zaopiekuj się mną”, Bartek Friedek, Mr. Pollack, Marta Zalewska czy Rudnik.

Gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół Dżem, który jednocześnie w Rzeszowie obchodził będzie 40-lecie swojego istnienia. Nie zabraknie więc ich najpopularniejszych, ponadczasowych przebojów takich jak „Whisky”, „List do M.” czy „Wehikuł czasu”. Zespół pojawi się na scenie o godzinie 20:00.

Ponadto w ten dzień na wszystkich przybyłych czekają inne atrakcje. Od godziny 12:00 na rynku zobaczyć będzie można multimedialną instalację połączoną z mappingiem 3D #Dajemyserce dla WOŚP, której celem jest popularyzacja i nauka akcji resuscytacyjnej. Na miłośników motoryzacji czekać będą auta kolekcjonerskie oraz pojazdy militarne. Odbędą się również pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu, pokazy pierwszej pomocy, atmosferę rozgrzewać będzie Rzeszowski Klub Morsów „Sopelek”, pojawi się także kącik zdrowia. Odważni będą mogli wzbić się w niebo, gdyż przewidziano loty balonem. Podziemna Trasa Turystyczna od godziny 12:00 zaprasza także do tworzenia ogromnego, czerwonego, patchworkowego serca, które uszyte zostanie z materiałów przyniesionych przez mieszkańców oraz do budowania kolorowego serca z klocków Lego.

Zebrane podczas tegorocznej akcji pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali dziecięcych. Tradycyjnie 27. Finał WOŚP w Rzeszowie zakończy Światełko do Nieba.