Strona główna RZESZÓW Rzeszów: XIX Dzień Papieski w Rzeszowie

Rzeszów: XIX Dzień Papieski w Rzeszowie

0
Reklama

W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Obchodom Dnia Papieskiego będzie towarzyszyć hasło „Wstańcie, chodźmy!”.
11 października rozpocznie się pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II Rzeszowskim Szlakiem Świętych, które potrwa do 13 października (w godzinach od 9.00 do 18.00). Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: rzeszowski Ratusz, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny, kościół św. J.S. Pelczara oraz rzeszowska katedra).
13 października przy katedrze będzie działać Wioska Papieska oferując różne zabawy dla dzieci i rodzin (od godz. 12.00 do 15.00). Wieczorem w katedrze i w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie odbędzie się nabożeństwo fatimskie nawiązujące do Dnia Papieskiego.
Ostatnim elementem rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego będzie koncert Krzysztofa Kiliańskiego w Filharmonii Podkarpackiej, który odbędzie się 16 października o godz. 18.00.
Oprócz różnego rodzaju wydarzeń o charakterze religijnym czy kulturalnym zorganizowanych na terenie całej Polski, 13 października odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane pieniądze przeznaczane są na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich. Także młodzież z diecezji rzeszowskiej korzysta ze wsparcia tej fundacji.
ź: UM Rzeszów

Reklama