Strona główna RZESZÓW Rzeszów: X gala sportu młodzieżowego

Rzeszów: X gala sportu młodzieżowego

0
Reklama

Po raz dziesiąty młodzi sportowcy z Podkarpacia otrzymali stypendia i nagrody Województwa Podkarpackiego. Uroczysta gala odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.


Galę rozpoczął wicemarszałek Bogdan Romaniuk, który gratulował sportowcom, trenerom i działaczom sukcesów, zdobytych medali oraz osiągniętych wyników. Przypomniał, że w tym roku województwo podkarpackie było gospodarzem 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.
W tym roku zarząd województwa przyznał stypendia 147 zawodnikom, którzy startują w dyscyplinach olimpijskich i należących do Systemu Sportu Młodzieżowego. Łącznie na ten cel przeznaczono 450 tys. zł. Nagrody otrzymało 4 działaczy sportowych, 43 trenerów i 17 zawodników na łączną kwotę ponad 70 tys. zł.
Wśród tegorocznych stypendystów województwa podkarpackiego znaleźli się zawodnicy, którzy zdobyli 3 złote medale oraz srebrny medal mistrzostw świata, 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych medali mistrzostw Europy, a także jeden złoty w pucharze świata i jeden brązowy w pucharze Europy. Z kolei wśród zawodników nagrodzonych za osiągnięcia sportowe znaleźli się zdobywcy 4 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowych medali mistrzostw świata oraz kilkoro medalistów pucharu świata i Worldgames.
Wśród uczestników gali byli przedstawiciele najróżniejszych sportów. Począwszy od lekkoatletyki, przez szereg dyscyplin olimpijskich, nieolimpijskich, ale należących do Systemu Sportu Młodzieżowego, aż po dyscypliny takie jak wędkarstwo czy modelarstwo sportowe.
źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje znany polski raper Tomasz Chada
Następny artykułTarnobrzeg: Ogromny sukces młodego wiolonczelisty!