Od 8 maja do 15 października w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 19 można oglądać wystawę „Tobie ojczyzno. Z dziejów oddziałów podhalańskich”. Wystawa wpisuje się w program Jubileuszu 25-lecia istnienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Wystawa „Tobie Ojczyzno. Z dziejów oddziałów podhalańskich” powstała w oparciu o prywatne, a także muzealne zbiory jak również przy dużej pomocy 21 BSP . Mundury bojowe i galowe, broń, wyposażenie wojskowe, sprzęt wspinaczkowy, dokumenty,  fotografie ukazują niezwykły koloryt  tradycji podhalańskich w Wojsku Polskim. Muzeum Okręgowe chce tą ekspozycją uhonorować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, a także sto lat istnienia polskich jednostek górskich. Wystawa ta jest również swoistym hołdem złożonym wszystkim podhalańczykom, którzy walczyli i niejednokrotnie ginęli broniąc granic Niepodległej zarówno tutaj, na polskiej ziemi jak i za granicami.

Do wystawy swoje zbiory mundurów, odznak i oznak rozpoznawczych oraz kapeluszy i innych nakryć głowy, udostępnił dr Wojciech B. Moś z Katowic – właściciel największego zbioru pamiątek dotyczących wojsk górskich w Polsce, a także autor wielu opracowań historycznych.