Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Wszechpolacy przeciw darmowym biletom. Będzie protest

Rzeszów: Wszechpolacy przeciw darmowym biletom. Będzie protest

0
Reklama

W nawiązaniu do przegłosowanej podczas wtorkowej sesji rady miasta Rzeszowa ustawy, wedle której zagraniczni studenci będą mogli korzystać z darmowych przejazdów komunikacji miejskiej, działacze Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli protest przeciwko tej jawnej dyskryminacji Polaków.


Pikietę przeciwko ustaleniom włodarzy miasta, o których pisaliśmy TUTAJ na poniedziałek 25 czerwca zapowiedzieli Wszechpolacy z Rzeszowa. Wystąpią oni przeciw dyskryminacji Polaków w imieniu wszystkich polskich studentów zamieszkujących Rzeszów. Już dziś zapraszają do wspólnego wyrażenia swojego niezadowolenia z decyzji władzy.

Ferenca komunikacja=Polaka dyskryminacja

Organizatorzy pikiety twierdzą:

Reklama

perfidne zagranie Tadeusza Ferenca, który podczas wystąpienia na sesji stwierdził, że wie, iż spotka go krytyka, po raz kolejny pokazuje nam, młodym i świadomym Polakom, że jesteśmy w stolicy województwa traktowani jako „studenci gorszego sortu”. To nie pierwszy raz kiedy prezydent pokazuje swój lekceważący stosunek do mieszkańców, a wprowadzić chce wiele ułatwień dla obcokrajowców, godząc w prawa i obowiązki wobec Rzeszowian.

Manifestacja „Ferenca komunikacja= Polaka dyskryminacja” odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca o godz. 15:00 pod ratuszem w Rzeszowie. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało na portalach społecznościowych już ponad 300 osób.

Darmowe MPK

Prawo do darmowych przejazdów będzie przysługiwało około 2 tys. zagranicznych studentów, głównie z Ukrainy, Turcji czy Indii. Według prezydenta Tadeusza Ferenca, dzięki takim przywilejom, stworzymy dogodne warunki dla studentów z zagranicy i zachęcimy ich do przyjazdu do Rzeszowa.
Szczegóły manifestacji można znaleźć na utworzonym przez Wszechpolaków wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/2143926299176571/
 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Radni przyjęli budżet miasta. Ferenc z absolutorium
Następny artykułBilet na POLREGIO zakupisz przez e-podróżnik