Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów wkrótce znów w przebudowie

Rzeszów wkrótce znów w przebudowie

0
Reklama

Miejscy urzędnicy po raportach o natężeniu ruchu na mostach, rozważają budowę kolejnego mostu w centrum miasta. Jednak to nie wszystko i potrzebne będą połączenia i poszerzenia ulic, a wspólnie z PKP przebudowa wiaduktu i dworca kolejowego w Rzeszowie.


Miasto po wybudowaniu mostu im. T. Mazowieckiego i przedłużeniu ul. Rejtana, myśli o kolejnych projektach usprawniających ruch. Przedłużenie Rejtana czyli ul.Generała Dworaka ma zostać połączona z ul. Ciepłowniczą. Przedłużenie ul. Dworaka czyli nieoficjalnej Wisłokostrady ma zostać połączone mostem nowym mostem z ul. Styki.  Z kolei ulica obok Caritasu zostanie poszerzona, aż do ul. Śniadeckich przy ZUSie, gdzie powstanie rondo.
Głównym zadaniem PKP we współpracy z miastem, jest przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Batorego. Obiekt liczący sobie ponad 150 lat, jest już mocno wysłużony, a dodatkowo jest zbyt niski i za wąski. Radni chcą by powstały pod wiaduktem trzy pasy ruchu i ścieżki rowerowe, które usprawnią ruch w tej części miasta.
PKP dodatkowo przy przebudowie wiaduktu, wymieni szyny, zmodernizuje elewacje budynku, dachu oraz przeprowadzi wymianę wewnętrznych instalacji. Wiaty peronowe zostaną przebudowane podobnie, jak przejście podziemne które zostanie przekopane aż do os. 1000 lecia. Niestety likwidacji ulegnie kładka nad peronami. Pierwsze prace mają zacząć się końcem 2017 roku.
 

Reklama
Poprzedni artykułTuryści chętniej odwiedzają Podkarpacie
Następny artykułDworzec Lokalny w Rzeszowie do remontu. Zmiany w kursowaniu autobusów