Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, który dzisiaj rano została przejechany przez pociąg w rejonie ul. Zawiszy Czarnego w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wbiegł na torowisko i położył się bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem. W wyniku potrącenia poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz.8.50 w Rzeszowie w rejonie ul. Zawiszy Czarnego. Jak wstępnie ustalili policjanci, na podstawie relacji maszynisty, mężczyzna wbiegł i położył się na torach bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Jasło-Rzeszów. Mimo próby zatrzymania pociągu, mężczyzna został przejechany i poniósł śmierć na miejscu. W chwili zdarzenia obsługa pociągu była trzeźwa.

Nad zabezpieczeniem śladów niezbędnych do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, pracuje policyjna grupa oględzinowa pod nadzorem prokuratora.

Funkcjonariusze potwierdzają tożsamość zmarłego. Linia kolejowa z Rzeszowa w kierunku Boguchwały była nieprzejezdna do godziny 12.

źr. KMP Rzeszów