REKLAMA

Rzeszów: „W stronę Niepodległej – polska dyplomacja na drodze do traktatu wersalskiego”

„W stronę Niepodległej – polska dyplomacja na drodze do traktatu wersalskiego” to tytuł sesji naukowej, która w najbliższy piątek odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Jest to kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z Niepodległą”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Idea sesji wiąże się z kontynuacją działań na rzecz upamiętniania obudowy państwa polskiego po I wojnie światowej, a w sposób szczególny nawiązuje do 100. rocznicy obrad konferencji paryskiej i podpisania traktatu wersalskiego. Wystąpienia konferencyjne podejmą różne zagadnienia związane z batalią dyplomatyczną o restytucję i kształt Rzeczpospolitej, w tym wątki regionalne. Całość zakończy dyskusja uczestników sesji, która spróbuje powiązać dorobek minionych pokoleń Polaków ze współczesnymi wyzwaniami.

Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

Obrady i dyskusję historyków z Krakowa, Rzeszowa i Warszawy rozpoczną się o godz. 11.00. Poniżej program:  

źr. UMWP

23-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)