Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży. Zatrzymany włamywał się i okradał głównie domy jednorodzinne na terenie powiatu rzeszowskiego. Policjanci przedstawili mu 13 zarzutów. Ich liczba może się jeszcze zwiększyć, gdyż policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem sprawy. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy powtarzających się włamań oraz kradzieży, do których dochodziło na terenie powiatu rzeszowskiego od początku lipca. Przestępstwa powtarzały się przede wszystkim w Dynowie oraz miejscowościach sąsiednich. Nieznany sprawca włamywał się, lub korzystając z niedomkniętych okien i drzwi, okradał domy jednorodzinne. Włamał się również do dwóch budynków użyteczności publicznej w Dynowie.

Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły wytypować podejrzewanego. Okazał się nim 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W ubiegły wtorek kryminalni uzyskali informacje, że będzie on przebywał w rejonie Brzozowa. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i komisariatu w Dynowie. Zatrzymali podejrzanego, kiedy spał w zaparkowanym samochodzie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz zebraniem całości materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Zebrany materiał oraz przeprowadzone z udziałem zatrzymanego wizje lokalne pozwoliły przedstawić 22-latkowi 13 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży w okresie od 1 lipca do 18 sierpnia.

Materiały dotyczące sprawy policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Nadzorujący postępowanie prokurator zwrócił się do sądu o zastosowanie wobec 22-latka aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

źr. KMP Rzeszów