W poniedziałek w ratuszu, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przyjął i nagrodził za postawę Pana Wiesława, który w środę 28 marca uratował kobietę chcącą popełnić samobójstwo. Komendant Miejski Policji w Rzeszowie inspektor Bogusław Kania, który był współinicjatorem uhonorowania bohaterskiej postawy mieszkańca Rzeszowa, wręczył mu list gratulacyjny.

W wielką środę podczas spaceru, Pan Wiesław, zauważył na ławce dzwoniący telefon. Odebrał połączenie. Okazało się, że z właścicielką telefonu próbowali skontaktować się jej sąsiedzi. Telefonująca kobieta poinformowała, że jej koleżanka chce odebrać sobie życie, prawdopodobnie skacząc do Wisłoka. 59-latek spojrzał na rzekę i zobaczył zanurzoną w niej kobietę. Od razu ruszył z pomocą, wszedł do rzeki i przyciągnął kobietę do brzegu. W wyciągnięciu jej z wody pomogli mu już inni przechodnie. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.W poniedziałek w ratuszu, w obecności licznie zebranych przedstawicieli mediów, wyrazy uznania i podziękowania przekazał Panu Wiesławowi prezydent Tadeusz Ferenc. Podkreślił, że taka postawa zawsze warta jest podkreślenia, to że tacy ludzie mieszkają w Rzeszowie napawa wszystkich dumą.

W spotkaniu uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania. W imieniu wszystkich policjantów podziękował bohaterowi. Podkreślił, że uratowanie człowieka zwłaszcza z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia, jest wyrazem najwyższej odwagi. Do słów uznania dołączył skierowany do Pana Wiesława list gratulacyjny.

źr. KMP Rzeszów