Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Tłumy na rzeszowskim Orszaku Trzech Króli

Rzeszów: Tłumy na rzeszowskim Orszaku Trzech Króli

0
Orszak Trzech Króli Rzeszów 2018
Reklama

Po raz szósty, tysiące rzeszowian wzięło udział w Orszaku Trzech Króli. Kolędnicy chwilę przed południem wyruszyli spod hali Podpromie po wspólnej modlitwie z bp. Janem Wątrobą. Orszaki odbyły się również w 43 innych miejscowościach Podkarpacia.


„Rozporządzenie Cezara Augusta” rozpoczęło marsz ulicami Rzeszowa, to jeden z 6 mansjonów umieszczonych na trasie tegorocznego Orszaku Trzech Królów, w których odgrywane były okolicznościowe scenki. I tak można było zobaczyć m.in. „Diabelskie podszepty” czy „Walkę dobra ze złem”, która rozegrała się na oczach kolędników tuż przed Rynkiem, gdzie zakończył się marsz. To na nim Trzej Królowie złożyli w darze małemu Jezusowi złoto, mirrę i kadzidło, zaś zebrani rzeszowianie wysłuchali życzeń księdza biskupa Jana Wątrobą, członka zarządu Stanisława Kruczka, wojewody Ewy Leniart oraz wiceprezydenta Rzeszowa.
Nowością tegorocznej edycji rzeszowskich Jasełek był powrót do Alei pod Kasztanami oraz ulicy 3 Maja, którymi przeszedł Orszak. Rzeszów to jednak nie jedyne miasto Podkarpacia, które kolędowało 6 stycznia.
źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułSanok: Połączenie kolejowe do Komańczy możliwe od marca
Następny artykułCoraz mniej wiernych w kościołach