Strona główna WIADOMOŚCI Rzeszów: Targowisko na Dworaka nieczynne

Rzeszów: Targowisko na Dworaka nieczynne

0
Reklama

1 września otwarte miało zostać nowe targowisko w Rzeszowie, przy ul. Dworaka. Według planów miało być ono przeniesione z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Dołowej. Mamy połowę września, a na Dworaka nadal pustki.


Nowe targowisko miało być otwarte z początkiem września. Kupcy, którzy handlowali dotychczas na znanym placu targowym przy ul. Dołowej, mieli przenieść się w nowe miejsce. Przy ul. Dołowej powstać ma nowy gmach Sądu Okręgowego, o czym pisaliśmy jakiś czas temu: TUTAJ  
Niestety, plany legły w gruzach. Kupcy nie przenieśli się, ponieważ nie każdego stać, by wydać ok. 30 tys. złotych na nowy pawilon handlowy. Nie ma możliwości, by kupcy przenieśli ze starego targowiska na nowy swoje budki. Nie ma na to zgody ze strony urzędników miejskich.
Kupcy są rozzłoszczeni. Mają czas do 20 września, by zmienić lokalizację. Prawdopodobnie wielu z nich zamknie swój interes, ponieważ nie stać ich na wykup lub wynajem pawilonu.
Maciej Chłodnicki, rzecznik Urzędu Miasta w Rzeszowie twierdzi, że miasto zgodziło się na umieszczenie na Dworaka starych budek, ale pod warunkiem, że zostaną odmalowane i odświeżone.
Miejmy nadzieję, że po 20 września kupcy nie będą musieli zwinąć swojego interesu.
źr.: SN 

Reklama