Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Tancerki Zespołu Tańca Brzucha GUSSEL najlepsze!

Rzeszów: Tancerki Zespołu Tańca Brzucha GUSSEL najlepsze!

0
Reklama

Tancerki Zespołu Tańca Brzucha GUSSEL z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno zdobyły trzy medale podczas IV Stalowowolskiego Festiwalu Tańca Orientalnego i Indyjskiego „Odcienie Orientu”. Zawody odbyły się w dniach 26 – 28 kwietnia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli i wzięło w nich udział ponad sto uczestniczek z całej Polski.
„Odcienie Orientu” to pierwszy w Polsce Festiwal łączący taniec indyjski i belly dance. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Stal Fiction oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. W Festiwalu biorą udział najlepsi tancerze z kraju i zagranicy, a także znane gwiazdy polskiej i międzynarodowej sceny orientalnej.
W tegorocznym Festiwalu wziął udział Zespół Tańca Brzucha GUSSEL z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno. Tancerki wystartowały w Konkursie Belly Dance, podczas którego występy uczestników oceniało profesjonalne Jury w składzie: Suraiya Ibrahim, Jamilah, Rosalia i Daniel Okrasa.
Podczas Konkursu Belly Dance solistki wywalczyły trzy medale. Klaudia Brak zdobyła srebrny medal w kategorii „Semi professional A klasyka”, natomiast Danuta Zakrzewska złoty medal w kategorii „Semi professional B folklor” oraz srebrny medal w kategorii „Semi professional B klasyka”.
Zespół Tańca Brzucha GUSSEL istnieje od 2013 roku i działa na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno pod okiem tancerki, instruktora tańca i choreografa – Oksany Kostoń-Vailo. W trakcie swojego krótkiego okresu działalności grupa była zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
RDK RZESZÓW

Reklama