Chcesz wiedzieć jak wyglądała “czarna Wołga”, nie widziałeś na żywo Miga 21, albo SU-22? Możesz je obejrzeć w rzeszowskim Muzeum Techniki i Militariów.

Większość mieszkańców Rzeszowa zgodnie stwierdza, iż  miasto pozbawione jest atrakcji turystycznych. Większość z nas z łatwością wymieni Podziemną trasę turystyczną, czy Muzeum Dobranocek; jednak w stolicy Podkarpacia znajduje się również inne muzeum posiadające w swoich zbiorach bardzo ciekawe eksponaty związane z motoryzacją i militariami. Kilkadziesiąt zabytkowych samochodów, wojskowe samoloty, czy ogromna kolekcja motoryzacji czeka na zwiedzających tuż obok centrum Rzeszowa! Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie posiada w swoich zbiorach historyczne pojazdy cywilne i wojskowe, wśród nich możemy obejrzeć na przykład policyjnego Matiza(!), Fiata 125p; czołg T-34 (tak, to ten sam, co Rudy 102 w “Czterech Pancernych i pies”), nieużywany już bus Służby Więziennej, pojazd Straży Pożarnej, wyrzutnię rakiet i wiele innych. Oprócz tego możemy obejrzeć kolekcję mundurów wojska i innych służb państwowych. Wszystko to jest dostępne dla zwiedzających w niewielkiej odległości od centrum miasta. Zwiedzanie muzeum jest dostępne za symboliczne darowizny na cele statutowe (sugerowane datki to 7 zł za osobę dorosła i 5 zł dla niepełnoletnich). Zachęcam do obejrzenia galerii i odwiedzenia muzeum. Naprawdę warto!

Dodatkowo muzeum udostępnia do zwiedzania unikatowy schron atomowy, o którym pisaliśmy tutaj (godziny zwiedzania nie są już aktualne):

Informacja o godzinach zwiedzania jest dostępna na facebookowym fanpage’u MTiM: