REKLAMA

Rzeszów: Sukcesy uczniów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie znaleźli się wśród nagrodzonych podczas Koncertu Galowego Ogólnopolskiego Festiwalu „Serce w plecaku 2019” im. Michała Zielińskiego.

Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego „Serce w plecaku 2019″ prezentujący laureatów, zgromadził 10 listopada br. w sali widowiskowej JOKiS sporą rzeszę widzów. Gościem Honorowym festiwalu była pani Jadwiga Spiradek, córka Michała Zielińskiego, autora piosenki „Serce w plecaku”.

Komisja artystyczna oceniająca uczestników festiwalowych przesłuchań przyznała aż cztery nagrody i wyróżnienia podopiecznym Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracujących pod kierunkiem dr Anny Czenczek:

I kategoria – soliści ze szkół podstawowych

– III miejsce (równorzędnie): – Natalia Bandura, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
– wyróżnienie: Anna Malawska, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

II kategoria – soliści ze szkół średnich

– wyróżnienie: Daniel Torba, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

III kategoria – soliści dorośli

– III miejsce: Agnieszka Mierzwa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Celem festiwalu jest prezentacja i popularyzacja polskiej, historycznej i współczesnej piosenki patriotycznej, w tym piosenki z lat walki o niepodległość w epoce zaborów, żołnierskiej z okresu II Rzeczpospolitej, z okresu wojny i okupacji oddającej powojenne dążenie do wolności, wyrażającej miłość Ojczyzny i przedstawiającej piękno rodzimego krajobrazu. W imprezie biorą udział uczniowie kl. VII-VIII szkoły podstawowej, szkół średnich oraz osoby dorosłe.

ź: UM Rzeszów

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)