Strona główna GŁÓWNA Rzeszów: Studenci będą protestować pod Ratuszem po skandalicznej decyzji władz

Rzeszów: Studenci będą protestować pod Ratuszem po skandalicznej decyzji władz

0
Reklama

Wtorkowa sesja rady miasta Rzeszowa, przyniosła jeden punkt, który rozwścieczył nie tylko studentów, ale i wszystkich mieszkańców Rzeszowa, to punkt o darmowych przejazdach MPK dla zagranicznych studentów.

Rzeszowscy studenci są oburzeni decyzją władz miasta, która dyskryminuje ze względu na pochodzenie Polaka w jego własnym kraju. Według ustaleń radnych Rzeszowa tylko rzeszowscy studenci pochodzący z zagranicy będą mogli poruszać się autobusami MPK za darmo, zapłacą za to Polscy podatnicy i pasażerowie autobusów.
Na rzeszowskich uczelniach słychać mnóstwo epitetów kierowanych do Tadeusza Ferenca i radnych miasta. Mieszkańcy miasta, również są niezadowoleni i wyrażają sprzeciw planom obecnego prezydenta miasta, na stworzenie wielokulturowego studenckiego miasta, gdzie za wszystko zapłaci Polak.
Młodzież Wszechpolska wspólnie z organizacjami studenckimi i mieszkańcami miasta zaprasza na poniedziałkową manifestacje pod Ratuszem w Rzeszowie, więcej informacji na temat pikiety znajdziecie Państwo tutaj.

Reklama