Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Spotkanie z ministrem środowiska ws. powietrza w Mielcu

Rzeszów: Spotkanie z ministrem środowiska ws. powietrza w Mielcu

0
Reklama

Najważniejsze problemy związane z zanieczyszczeniami mieleckiego powietrza marszałek Władysław Ortyl przedstawił dziś ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi. Marszałek zaprosił także ministra do Mielca.


Minister Henryk Kowalczyk potwierdził, że problem z negatywnym oddziaływaniem dużych przedsiębiorstw na powietrze jest mu znany. Marszałek przekazał wszystkie postulaty, o których wspominał podczas sesji rady miasta. Odrębną część rozmowy stanowiła kwestia konieczności wprowadzenia ciągłego (24h/dobę) monitoringu na emitorach firmy Kronospan.
Marszałek Władysław Ortyl zwrócił się również m.in. o ustalenie standardów emisyjnych dla instalacji do produkcji płyt drewnopochodnych, ustalenie norm dla substancji odorotwórczych, wprowadzenie ograniczeń dla produkcji płyt drewnopochodnych w zakresie zużycia substancji i energii, wykorzystywania substancji i rozwiązań technicznych mogących negatywnie oddziaływać na środowisko.
Podczas spotkania poruszono także inne tematy związane z Podkarpaciem, m.in. wykorzystanie zasobów geotermalnych w Wiśniowej. Henryk Kowalczyk zapewnił, że w najbliższym czasie przyjedzie do Mielca.
źr. Podkarpackie.pl 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: 84. derby miasta odwołane. Wszystko przez pogodę
Następny artykułNisko: Policja szuka zaginionego Andrzeja Tarkę