Strona główna POLITYKA Rzeszów: Spotkanie z minister edukacji Anną Zalewską

Rzeszów: Spotkanie z minister edukacji Anną Zalewską

0
Reklama

Do Rzeszowa przyjechała minister edukacji Anna Zalewska. Wzięła udział w regionalnej Konferencji „LOWE jest dla Ciebie! – czyli Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji szansą na wzmocnienie i aktywizację społeczności lokalnej”.


Konferencja była skierowana do przedstawicieli organów prowadzących szkoły publiczne i niepubliczne, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i opiekunów. W wydarzeniu wzięli również udział: Przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpaccy parlamentarzyści.
Jej głównym celem było przedstawienie nowego sposobu wykorzystania potencjału szkół w celu przygotowania ich do pełnienia funkcji lokalnych ośrodków wiedzy i edukacji dla osób dorosłych, a także:

  • zaprezentowanie dobrych praktyk zwiększania dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie;
  • przedstawienie efektów pilotażowego wdrożenia oferty edukacyjnej przez Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji;
  • przedstawienie wartości dodanej wynikającej z wdrażania LOWE
  • wskazanie możliwości pozyskania środków finansowych na działania edukacyjne skierowane do osób dorosłych.

Projekt LOWE jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 – WND-POWR.02.14.00-00-1020/16, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Pilotaż projektu LOWE prowadzony jest w  15 ośrodkach w Polsce, w tym w 3 podkarpackich szkołach (okres realizacji projektu: 1 września 2017 – 30 czerwca 2018). Konferencja została zorganizowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
źr. Podkarpackie.pl

Reklama
Reklama